Aronia Nedir, Aronia Faydaları Nelerdir?

Aronia Nedir, Aronia Faydaları Nelerdir?

Aronia faydaları saymakla bitmez. Aronia bitkisi Kuzey Amerika topraklarında yetişen bir bitkidir.İnsan sağlığı üzerinde oldukça fazla faydası vardır. Aronia, sağlık üzerindeki etkileri fark edildikçe farklı  ülkelerde yetiştirilmeye de başlanmıştır. Aronia faydaları arasında en çok bilineni sağlıklı zayıflamadır.

Aronia bitkisi her toprak tipinde ve her yükseklikte rahatlıkla yetişmektedir. Bu nedenle dünya ülkelerinde yetiştiriciliği hızla artmaktadır. Bu bitkinin en büyük avantajlarından biri toprağın buzlanmamış olması durumunda bütün mevsimlerde ekimi sağlanabilir. Ağustos ayından itibaren toplanmaya başlayan meyveleri zayıflama konusunda ve kilo kontrolü konusunda oldukça faydalıdır.

Aronia Bitkisi’nin İçerisinde Neler Bulunur?

Aronia bitkisinin en iyi yanlarından biri de ağaçta bekleyen meyveler dökülmez, çürümez ve kurtlanmaz. Haşerelere karşı oldukça dayanıklıdır ve organik üretim için ideal bir bitkidir. Aronia meyvesi besin açısından oldukça zengindir. Meyvenin doğal yapısında kaliteli şekerler, organik asitler,pektin, selüloz ve kaliteli şeker bulunur. Aronia faydaları arasında bol miktarda bakır, bor, iyot kalsiyum, demir, potasyum, kobalt, A provitamini, B2 vitamini, E vitamini ve daha birçok vitamin ve mineral içermesi de vardır. Sağlıklı zayıflama için gerekli bütün vitamin ve mineraller fazlasıyla Aronia bitkisi içerisinde mevcut.

Kilo kontrol konusunda faydalı olan Aronia, kabuğunda antosiyanin ve pro-antosiyanin bulundurur. Antosiyanin, radiyovasküler hastalıklar, aktif olmayan karaciğer, kronik iltihaplar, kardiyovesküler hastalıklar, kronik iltihaplar, apse dahil gastro problemi ve göz iltihabı gibi hastalıkları engeller. Bu nedenle de hem kilo kontrolünde yardımcı olur hem de vücutta olan hastalıkları durdurabilir ve olabilecek hastalıkları da engeller.

Aronia Bitkisi (XG-FIT Nutrition) Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de 2012 yılından beri üretilen Aronia bitkisi,birçok faydaya sahiptir. Zayıflama, kilo kontrolü, kronik hastalıkları iyileştirme, göz iltihabını önleme gibi pek çok faydasının yanında bir de kanserli hücreleri yok etmektedir. Kanserli hastalardaki Aronia faydaları keşfedildikten sonra Aronia bitkisinin üretimi ve tedavi amaçlı kullanımı birçok ülkede başlamıştır. Aronia bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden dolayı iyi bir besin olurken aynı zamanda sporcular, çocuklar ve hastalar için de iyi bir ilaç olarak kabul edilmektedir. Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde oldukça popüler olan Aronia bitkisi sağlıklı zayıflamak ve kilo kontrolü yapmak isteyen kadınların en büyük destekçilerinden biridir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Sipariş
Mesajı Gönder