Çörek Otu Yağı Cilde Faydaları

Çörek Otu Yağı Cilde Faydaları

İçerisinde onlarca farklı besine sahip olmasından ötürü tercih edilen Çörek Otu Yağı cilde faydaları bakımından da geniş bir yelpazeye sahiptir. Başta ciltte bulunan tüm lekelerin giderilmesini sağlamakla birlikte aynı zamanda cilt kırışıklarını engelleyen doğal bitki ürünü, egzama gibi çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinde de etkilidir. Kullanımı gerekli olmakla birlikte farklı karışımlar yapılarak da fayda sağlanmaktadır. Ancak bu karışımlarda gerekli olan kullanım oranlarının çok iyi bir şekilde bilinmesi ve uygulanması önem taşımaktadır.

Çörek Otu Yağı Kullanımı

Tek başına ya da farklı yağ ve karışımlı ürünlerle kullanımı söz konusu olabilen çörek otu yağı için dikkat edilmesi gerekli hususlar bulunmaktadır. Özellikle hassas ciltlerde uygulanmasında kullanım oranıyla birlikte belirtilen süreler önem taşımaktadır. Çok aşırı kullanımı veya çok uzun süre cilt üzerinde bekletilmesi faydadan çok zarar verebilmektedir. Bundan ötürü kullanımı kadar kullanım şeklide de bilinmelidir. Çörek Otu Yağı cilde faydaları için çeşitli unsurlar bir arada sağlanması gereklidir.

Cilt Güzelliği Maskesi

Çörek Otu Yağı kullanımlarıyla çeşitli cilt rahatsızlıkları ve problemleri giderilirken aynı zamanda çok daha temiz, pürüzsüz ve bakımlı olunması sağlanmaktadır. Başta yüz bölümü olmak üzere çeşitli yerlere sürülmesini mümkün olurken etki gücünü göstermesi bakımından da bir hayli tesirlidir. Yüz maskesi olarak da ifade edilen cilt güzelliği kullanımında bir çorba kaşığı zeytin yağı ile birlikte 4 damla çörek otu yağı yeterli olmaktadır.

Çörek Otu Yağı İçeriği

Asırlardır kullanılmakla birlikte etki gücü hissedilir şekilde görülen Çörek Otu Yağı, çeşitli mineral ve vitaminler bakımından da zengindir. A Vitamini, B Vitamini, C Vitamini yüksek oranda bulunurken Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Çinko gibi özellikle cilt üzerindeki rahatsızlıkları geçirme hususunda etkili mineraller vardır. Bundan dolayı daha ziyade cilt üzerine sürülerek kullanımı yaygındır. Gerekli düzeyde mineral ve vitamine ihtiyacı olan cildin çok daha pürüzsüz ve temiz kalmasında da kullanımı söz sahibidir.

Çörek Otu Yağının Cilt Üzerindeki Etkileri:

  • Belirtilen mineral ve vitaminlerle birlikte cilt üzerindeki yağlı veya tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır.
  • Özellikle genç kişilerden sıkça görülen sivilcelerin giderilmesinde de kullanımı bulunmaktadır.
  • Doğal yolla cildin nemlendirilmesini sağlayarak çok daha temiz bir görünüm kazandırmaktadır.
  • Nemlendirilen cilt ile birlikte tüm ince çizgiler ve kırışıklar da giderilmektedir.
  • Amino asitler sayesinde uzun süreli kullanımlar neticesinde ciltte bulunan koyu lekelerin azalması ve zamanla yok olmasını da sağlamaktadır.
  • Mantarlı cilt enfeksiyonlarının oluşmaması içinde belirli aralıklarla uygulanması faydalı olmaktadır.
  • Cilt kanseri başta olmak üzere çeşitli geniş çaplı hastalıkların önlenmesinde de etki gücü yüksek doğal ürünler arasında bulunmaktadır.

Uygulaması

Öncelikle iki yağın bir kap içinde karıştırılması gereklidir. Sonrasında yüze yapılan masajlı sürme işlemi uygulanmaktadır. Çok yavaş bir şekilde hafif bastırarak yüzün her bölümüne sürülmektedir. Daha sonrasında ise 60 dakika bekletilmektedir. Böylelikle cildin tüm gözeneklerinin açılması sağlanırken aynı zamanda yavaş bir şekilde doyurucu etkisinin ortaya çıkması da mümkün olmaktadır. 60-70 dakikalık bir zaman diliminden sonra ılık suyla temizleme işlemi yapılmaktadır.

Cilt Kurumasının Önlenmesi

Bir yemek kaşığı çörek otu yağı ile birlikte bir yemek kaşığı bal ve yarım çay kaşığı limonun karıştırılması sağlanmaktadır. 5-10 dakika arasında iyice birbirine karıştırılan ürünün sürülmesi sağlanmaktadır. Başta boyun bölümü olmak üzere kişinin yüz, el ya da kuruluk bulunan cilt yüzeylerinin sürülmesi mümkün olmaktadır. Sürme işleminden sonra 20 dakika bekletilmesi yeterli olurken ılık su ile temizleme yapılmaktadır. Çörek Otu Yağı cilde faydaları geniş kapsamlı olurken günde birkaç kez uygulanması durumunda bir hafta içinde tüm cilt kuruluğu ortadan kalkacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Sipariş
Mesajı Gönder