İncir Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

İncir Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

Son zamanlarda çok popüler olduğunu söyleyebileceğimiz yağlardan biri de incir çekirdeği yağıdır. İncir çekirdeği yağı cilde faydaları açısından bakıldığında son günlerin en çok kullanılan ve uzmanlar tarafından da en çok önerilen ürünlerinden biridir. Omega 3 asidi anlamında zengin olduğunu söyleyebileceğimiz incir çekirdeği yağı sayesinde daha sağlıklı ve daha genç görünümlü bir cilde kavuşmanız artık an meselesi diyebiliriz.

D vitamini bakımından da çok zengin olduğunu söyleyebileceğimiz bu yağ, omega 6 ve omega 3 gibi bileşenleri barındırması açısından da önemlidir. Uzmanların yaptığı son açıklamalara göre bu yağ, diğer tüm besinlere göre içerisinde çok daha fazla omega barındırıyor.

İncir Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

 • İncir çekirdeği son zamanlarda en çok göğüs sıkılaştırıcı olarak tercih ediliyor. İyi bir toparlayıcı olduğu için kadınların gözde ürünleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.
 • Saç dökülmesini önlemesi açısından da önemli olan bu yağ saç dökülme problemi yaşayanların da tercihi diyebiliriz. Aynı zamanda saçların daha sağlıklı uzamasını da sağlıyor.
 • Hamilelikten dolayı oluşan çatlakların giderilmesinde de incir çekirdeği çok etkilidir.
 • Cildi canlandıran ve besleyen bu ürün kırışıklık tedavisinde de pek çok uzman tarafından kullanılmaktadır.
 • Uçuk ve isilik tedavisinde de kullanılır.
 • Diş eti kanamalarında ve oluşan morlukların hafifletilmesi için de kullanıldığını söyleyebiliriz.
 • Hücre yenileyici bir özelliği olduğu için içilebilir ancak genelde sürülerek kullanılması daha tercih sebebidir.
 • Kabızlığa iyi geldiği de bilinmektedir.
 • Cinsel gücü arttırıcı olduğu için de son dönemlerin en favori ürünleri arasındadır.
 • İncir çekirdeği yağı cilde faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi de vardır.

İncir Çekirdeği Yağını Kullanmayı Öğrenin

İncir çekirdeği yağını ilk kez aldıysanız nasıl kullanacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Bunun için öncelikle üzüm çekirdeği yağıyla beraber karıştırarak kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. 1 çorba kaşığı kadar üzüm çekirdeği yağı ile bir çorba kaşığı kadar incir çekirdeğini bir kapta karıştırabilirsiniz. Bunu 10 dakika kadar masaj yaparak uygularsanız probleminiz neyse kısa sürede giderdiğini göreceksiniz.

Eğer incir çekirdeğini saç bakım için kullanacaksanız uygulama sıklığı haftada iki kez olabilir. Saç derinize yedirdikten sonra 1 saat bunu saçınızda bekletmenizde yarar vardır. Sonrasında ılık suyla yıkayabilir ve rahatlıkla saçlarınızın parladığını görebilirsiniz.

Soğuk Sıkım Yağ Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

İncir çekirdeğinden elde edilen bu ürün içerdiği asitlerle üzerine ilgi çektiği için hem sosyal medyada hem de pek çok mecrada konuşuluyor. Etkileri saymakla bitmeyen ve aynı zamanda etkilerini uzun süre hissedebileceğiniz ürünü internetten satın alabileceğiniz gibi farklı mağazalarda da bulabilmeniz mümkün oluyor.

Soğuk sıkım olarak adlandırabileceğimiz bu yağ aslında pek çok açıdan daha avantajlıdır. Son zamanlarda da insanların soğuk sıkım yağlara daha çok önem verdiğini görebilirsiniz. Bunun temelinde bitkisel yağların bu yöntemle besin değerlerini kaybetmemesi gelmektedir. Bitkisel yağ alırken hiçbir değerini kaybetmemesini istiyorsanız soğuk sıkım olmasına özen göstermeniz gerekir. Ayrıca bu yağları daha pahalı yapan etkenlerden biri de zaten budur. İncir çekirdeği yağı cilde faydaları saymakla bitmeyen bir ürün olduğu için edinmesi zor ve diğer yağlara oranla çok daha pahalı olabilir. Ancak vereceğiniz paraya değeceğini, faydalarını görünce zaten anlayacaksınız.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

 • Vitalizma Kozmetik Ürünleri ve Özellikleri cevap

  […] çekenlerden biri de incir çekirdeği yağıdır. Zengin içeriği ile bin bir derde deva olan incir çekirdeği yağı yüzde dahil tüm vücuda uygulanabilmektedir. Mimik kırışıklıklarıyla mücadelede dikkatleri […]

  7 Ocak 2020 , 13:37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Sipariş
Mesajı Gönder