Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları

Kudret Narı Yağı Cilde Faydaları

Birçok farklı kullanım şekli bulunmakla birlikte Kudret Narı Yağı cilde faydaları çokça olan doğal bitki ürünleri arasında bulunmaktadır. Tek yıllık olmanın yanında sarmaşık görünüme sahip olan bitkinin yaprakları ise yelpazeyi andırmaktadır. Daha ziyade tropikal iklim bölgelerinde yetişmesinden dolayı da bulunma ihtimali az da olsa kullanımı vücut fonksiyonları üzerinde belirleyici etki içermektedir. Yeşil renkli olmasından sonra yavaşça kırmızıya dönüşümü gerçekleştirilen Kudret Narı’nın yağ olarak tedarik edilmesi ise çok daha kolay olmakla birlikte kullanımı da pratiklik sağlamaktadır. Ayrıca çeşitli bitkisel yağlarla yapılan karışımlar neticesinde etki gücünü arttırmak söz konusu olurken kullanım oranlarının dikkatli bir şekilde ayarlanması da gereklidir.

Kudret Narı İçeriği

Doğal bitki içerisinde yüksek düzeyli protein bulunmakla birlikte aynı zamanda E Vitamini bakımında da güçlüdür. Çeşitli sindirim rahatsızlıklarıyla birlikte ortaya çıkan tüm cilt sorunlarında tercih edilen Kudret Narı aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesiyle bilinmektedir.

Farklı kullanım şekilleri olmasından ötürü kullanım düzeyleri ve günlük aralıklarının belirlenmesi de önemli olurken içerik açısından yeterli düzeyde mineral bulunması da fayda oranını önemli düzeyde yükseltmektedir. Aynı zamanda antioksidan etkiyle beraber hücre yenileyici özelliğe sahip olması da çok daha hızlı bir iyileşme sürecini sağlamaktadır. Kalsiyum ve Demir ile birlikte B Vitamini bakımından da yeterli düzeyde olmasından dolayı şifalı doğal bitkiler arasında yer almaktadır.

Kudret Narı Yağı Nasıl Elde Edilir?

Çeşitli yerlerde satılması söz konusu olmakla birlikte Kudret Narı Yağı elde edilmesi mümkün olmaktadır. İşlem için bir adet olgunlaşmış düzeye sahip olan kudret narı yeterlidir.

Küçük parçalar halinde doğranmasının ardından yarım litrelik şişeye yerleştirilmektedir. Sonrasında doğal zeytinyağı ile şişenin doldurulması gereklidir. Birkaç hafta boyunca içinde zeytinyağı bulunan Kudret Narı şişesi güneş altında bekletilmektedir. Pelte haline gelmesiyle birlikte Kudret Narı Yağı kullanıma hazırdır. Kudret Narı Yağı cilde faydaları bakımından da çokça talep görmektedir.

Kudret Narı Yağı Kullanımları:

  • Çok sık tekrarlanabilir olan Sedef hastalıklarının tamamında merhem olarak kullanımı uygundur.
  • Çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilecek açık yaraların hızlı bir şekilde giderilmesinde kullanılabilmektedir.
  • Yanık ya da kızarma gibi durumların oluşmasında da cilt rahatsızlığı özelinde kullanımı bulunmaktadır.
  • Egzama ve mantarlı egzama rahatsızlıklarının tümü içinde Kudret Narı Yağı kullanıma uygundur.
  • Cildin çeşitli yerlerinde oluşmuş durumda bulunan lekelerin tedavi sürecinde de günde birkaç kez olmak üzere kullanılabilen doğal bitkiler arasında bulunmaktadır.
  • Aşırı güneş etkisinden dolayı ortaya çıkan güneş yanıkları durumlarında da etkili olmaktadır.

Kudret Narı Yağı Kullanımı Nasıl Olur?

Hazır hale getirilen Kudret Narı Yağı tek başına da kullanılabilir olmakla beraber farklı yağlarla karışım hale getirilerek de kullanılma imkânı içermektedir. Ciltte yer alan çeşitli yaralanmalar ya da egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde sabah ve akşam vakitlerinde olmak üzere günde iki kez sürülmesi yeterlidir. Bir miktar sürülmesiyle birkaç gün içinde yaraların iyileşmeye başladığı görülmektedir. Aynı şekilde tüm Sedef hastalıklarının önlenmesinde ve sona ermesinde de ciddi anlamda etkisi olmaktadır.

Karışımlı Kullanımı

Kudret Narı Yağı cilde faydaları açısından değerli olurken çok daha yüksek tesir için farklı karışımlarda yapılabilmektedir. Bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı Jojoba yağı ile birlikte karıştırıldıktan sonra da çeşitli cilt problemlerinin bulunduğu bölgeye sürülmektedir. Günde iki kez uygulanması yeterli olurken etki gücünü de daha kısa sürede gösterecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Sipariş
Mesajı Gönder