Procapil Hakkında Yazı

Procapil Hakkında Yazı

Procapil pek çok kişinin bildiğinin aksine başlı başına bir ürünü temsil etmez. Bir ürün olmayan procapil aslında saç tedavisi için kullanılan bir etkendir diyebiliriz. Saç dökülmesi karşıtı olan birçok madde içerisinde olan bu etken maddenin çok sık tedavilerde kullanıldığını da görebiliriz. Procapil hakkında yazı ve yorumlara baktığınız zaman saç dökülmelerini önemli ölçüde azalttığını kısa sürede anlayabilirsiniz.

Vitalizma Procapil Sprey Satın Almak İçin Tıklayınız

Saç dökülmesi tedavisi için kullanılan bu ürün 3 etken maddeden meydana gelir. Bunlar:

  • Biotinil Tripeptiddir
  • Oleanoic Asit
  • Apigenin

Türkiye’de Bu Maddeyi İçeren Saç Spreyi Sayısı Azdır

Yurtdışına baktığınız zaman procapil içeren saç ürünü bulmanız çok daha kolay olacaktır. Ancak ülkemizde bu durum benzer değildir. Yurtdışındakilere kıyasla çok daha az Procapil içeren madde olduğunu söyleyebiliriz.  İçerisindeki bitkisel özler nedeniyle etkinliğini saçta daha fazla gösteren bu ürün sonucunda etkilerini kısa sürede hissedeceğinizi söyleyebiliriz.

Bu maddeyi kullanan maalesef merdiven altı firmalar da vardır. Bu merdiven altı firmalar yüzünden bu etken maddenin zararlı olduğunu söyleyen yazılar da görebilirsiniz. Ancak bu tamamen yanlış üreticilerin eline düşmüş olmasıyla alakalı bir durumdur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için dilerseniz yurtdışından ürün siparişi verebilir ya da güvendiğiniz markaların procapil içeren saç spreylerini alabilirsiniz. Procapil hakkında yazı ve yorumlardan hangi markaya güvenebileceğinizi anlayacaksınız.

Procapil Etkisi Nedir?

Bu madde aslında saç kökünü uyaran bir maddedir. Damarların genişlemesini ve saç diplerindeki kan miktarını arttırmasıyla bilinir. Ancak damarları genişletse de kalp üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını güvenle söyleyebiliriz.

Saç dökülmelerinin sebebi olan hormon GHT dediğimiz hormonun oluşumunu azalttığını da söyleyebiliriz. Köklerde bu sayede zararlı madde oluşumunu da engellemiş olur. Uzun ve orta vadede etkisi zamanla sönen bir ürün olmadığından da güvenle uzun süre kullanılabilir.

Bu Madde Nerelerde Kullanılır?

Saç dökülme problemi yaşıyorsanız ve bu probleme bir türlü sorun bulamadığınız için bu durumdan yakınıyorsanız o zaman siz de procapil içeren ürünler kullanmak isteyebilirsiniz. Saç dökülmesi tedavilerinde uzmanların özellikle kullandığı ve önerdiği bu ürün ciddi anlamda sorunu kökten çözmesi açısından çok önemlidir.

Ancak bilinmesi gereken en önemli konulardan biri de saç dökülmesi tedavisinin aralıksız devam etmesi gerektiğidir. Çünkü buna sebep olan hormon vücutta her zaman vardır ve procapin de bazı üstünlükleri öne çıkarır. İlk 3 ay bu ürünü günde iki defa kullanırken 3 aydan sonra iki günde bir defaya indirebilirsiniz. Kullanırken kafa derisini ıslatmanız yeterli olacaktır. Çok geniş açıklığa sahip olsanız bile sadece 4-5 fıs fıs yaparak tüm deriye bu maddeyi sıkmış olacaksınız. Daha dar açıklığın olduğu saç diplerinde daha az kullanmalı ve çok sıkmamaya tahriş etmemek açısından özen göstermelisiniz.

Maddenin Yan Etkilerini de Unutmamalısınız

Procapil hakkında yazı ve kullanım talimatlarına baktığınız zaman bazı yan etkilerinin yazılı olmasa da kullanıcılar tarafından bildirildiğini görebilirsiniz. Özellikle de kafa derisi kısmında yanma hissetme ya da alerjik reaksiyonlar gözlemlenebilen tepkilerdir. Alerji görürseniz mutlaka bir uzmana danışmalı ve ürünün kullanımına da acilen son vermelisiniz. Alerji olduğu halde devam ederseniz sonuçları çok daha büyük olabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Sipariş
Mesajı Gönder