Yüz Bakımı Neden Önemli?

Yüz Bakımı Neden Önemli?

Cilt gün içinde pek çok çevresel faktöre maruz kaldığı için çabuk yıpranabilir. Güzel ve bakımlı gözükmek için de cilt bakımı çok önemlidir. Bu nedenle yüz bakımı neden önemli sorusuna verilebilecek pek çok yanıt vardır. Güneşin yan etkilerine maruz kalmak, yaşlanmak, stres, dengesiz ve sağlıksız beslenmek, sigara ve uyuşturucu madde kullanmak gibi nedenlerden dolayı cildiniz sağlıksız gözükebilir.

Sağlıklı gözükmek istiyorsanız güzel ve ışıldayan bir cilde sahip olmanız gerekir. Bu da evde yapılan cilt bakımlarının yanında profesyonel cilt bakımlarının da yaptırılması anlamına gelir. Genelde ayda bir kez profesyonel cilt bakımı yaptırmanız cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Koruyucu Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle özel temizleme sütleri sayesinde cilt temizliği yapılır ve boyun da temizlenir.
  • Boyun ve yüz temizliğinden sonra vapozone ile ozon buharı yapılır ve ciltteki gözenekler açılır.
  • Vapozone dediğimiz uygulama saf oksijen verdiği için cildin bakıma hazır hale gelmesi sağlanır ve tüm gözenekler açılır.
  • Vapozone süresi cilt tipine göre değişmektedir. Genelde kuru ciltlerde vapozone süresi 10 dakika olurken, normal ciltlerde 20 dakikadır. Eğer cildinizde akne ve yağ varsa bu süre 30 dakika kadardır.
  • Ozon buharı sayesinde cilt dinlenir.
  • Bahsettiğimiz cilt uygulaması gebelikte tavsiye edilmeyebilir.
  • Soft peeling yöntemi uygulanır.
  • Maske işlemi cilt tipine göre değişiklik göstermektedir.
  • Son olarak cilde kremle masaj yapılmaktadır.

Sağlık Açısından da Cilt Temizliği Önemlidir

Cilt bakımı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da çok önemlidir. Çünkü yaş ilerledikçe kırışıklık ve benzeri problemlerle baş etmek zorunda kalabilirsiniz. UV ışınları, sigara ve saydığımız diğer etmenler de cildi kirleten ve sağlıksız gösteren etmenlerdir. Yüz bakımı neden önemli sorusu bu nedenle ilk olarak sağlık açısından cevaplanmalıdır.

Canlılık ve parlaklık için 20’li yaşlardan itibaren yüz temizliğini düzenli yapmak çok önemlidir. Koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımına gitmeniz de ciltte gözle görülür bir fark yaratacaktır.

Cilt Bakımı Ürün Seçimi Çok Önemlidir

Cilt bakımı yaparken ürün seçimi çok önemli olduğu için cilt tipinize uygun bir ürün seçmeye çalışmalısınız. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmalı ve hangi ürün grubunu kullanacağınıza da karar vermelisiniz. Öncelikle cilt tipinizi belirlemek için profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Kuru bir cildiniz mi, yağlı bir cildiniz mi, akneli bir cildiniz mi var sorularına verdiğiniz yanıt önemlidir.

Sağlıklı bir cilt bakımının yaklaşık iki saat kadar süreceğini unutmamalısınız. Kan dolaşımını hızlandıran ve ciltteki gözenekleri açan bu uygulamalar sayesinde sizin de cildiniz çok daha havalı olacaktır. Taze ve canlı bir görünüm için ölü hücreleri temizlemeniz de önemlidir.

Cilt Bakımı Neye İyi Gelir?

Yüz bakımı neden önemli sorusuna pek çok yarar sağladığı için bu yararlarla cevap verebiliriz. Öncelikle kan dolaşımını düzenleyen bu uygulama aynı zamanda vitaminlerin de ciltte dolaşmasını sağlar. Cildin yapısını düzenleyen yüz temizliği enfeksiyonlara karşı da bir koruma sağlamaktadır. Terapi bakımları cildin düzene girmesini de sağlar. Cilt daha erken yaşlanır ve kırışıklıklar bu temizlik sayesinde daha geç gözle görülür hale gelir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz:

Whatsapp Sipariş
Mesajı Gönder